Zapraszamy na webinar „Praktyka pozyskiwania środków na startup – gdzie szukać finansowania i na co uważać?” – 20 stycznia 2022 r.

Drodzy Absolwenci!

Wraz z początkiem Nowego Roku zapraszamy Was do uczestnictwa w wydarzeniu organizowanym we współpracy z Klubem Absolwentów SGH.

O tym, jak założyć startup i gdzie szukać finansowania, opowiedzą Wam nasi goście, którzy na co dzień zajmują się obsługą prawną i biznesową nowo zakładanych przedsięwzięć biznesowych, ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia w pozyskiwaniu finansowania w pierwszej fazie rozwojowej.
Podczas webinaru zajmiemy się problemem, który nurtuje wielu zaczynających swoją podróż w świecie startupów. Jak sprawić, aby nasz oryginalny pomysł na biznes nie pozostał tylko w sferze planów, ale miał szansę na realizację? Gdzie szukać środków na rozpoczęcie działalności?

W trakcie webinaru szczegółowo zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • Z jakich źródeł można finansować startup?
  • Czy da się sfinansować startup bez żadnych środków własnych/z minimalnym wkładem własnym? Plusy i minusy bootstrapowania
  • Jakie są bieżące trendy w finansowaniu startupów?
  • Co każdy startuper wiedzieć powinien zanim ruszy po środki do: a) inwestora, b) konkursu wsparcia realizowanego przez instytucję publiczną?
  • Co każdy startuper powinien wiedzieć w kwestiach prawnych? Jakie są dobre praktyki prawne w zakresie zakładania biznesu i współpracy z inwestorem.
  • Sesja pytań i odpowiedzi.

Spotkanie poprowadzi dr Albert Tomaszewski – członek Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów SGH, adiunkt w Katedrze Zarządzania Strategicznego w Instytucie Zarządzania (Kolegium Zarządzania i Finansów SGH). Badawczo zainteresowany przedsiębiorczością, nowoczesnymi organizacjami i strategiami przedsiębiorstw. Prowadzi bloga, na którym pisze m.in. o startupach: http://www.tomaszewski.edu.pl/o-mnie/

Kiedy: 20 stycznia 2022 r., godz. 16:30-18:00 

Zapisy poprzez FORMULARZ REJESTRACYJNY

Prelegenci:

Luiza Nowacka-Samczuk. Inwestor VC. Doradca biznesowy i prawny.
Należy do zespołu RBL_VC, czyli funduszu CVC (Corporate Venture Capital) Alior Banku S.A., który zajmuje się pozyskiwaniem najlepszych startupów na rynku fintech i udzielaniem im finansowania. Jednocześnie wspiera innowacyjne spółki przy nawiązywaniu współpracy z Alior Bankiem i podmiotami z grupy PZU.   
Współzałożycielka Well Done Business – spółki zajmującej się doradztwem prawnym i biznesowym, zarówno dla nowych firm, i tych o ugruntowanej pozycji na rynku, ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia w pozyskiwaniu finansowania. Doradca biznesowy, certyfikowany negocjator. Współautorka ponad 200 biznesplanów (w tym projektu o wartości 500 M EUR).
Ponadto, doświadczony prawnik specjalizujący się w fuzjach i przejęciach oraz prawie korporacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem prawnych aspektów procesu inwestycyjnego.
Ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim, aplikację adwokacką oraz studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej. Studiowała również na Uniwersytecie St Andrews w Szkocji i Uniwersytecie Barcelońskim.

Filip Samczuk. Przedsiębiorca. Doradca biznesowy i prawny.
Założyciel i prezes zarządu Well Done Business – spółki zajmującej się obsługą prawną i biznesową nowych i rozwijanych firm, ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia w pozyskiwaniu finansowania. Założyciel kilku firm, obecny w środowisku polskich startupów od 2010r. Zwycięzca ogólnopolskiego konkursu biznesowego „House of Walkers” dla najlepszych startupów w 2012r. Współzałożyciel jednego z trzech polskich inkubatorów przedsiębiorczości – Fundacji „Firma Dla Każdego”. Był odpowiedzialny za pozyskanie i realizację zleceń dla ponad 200 firm z całej Polski.
Na co dzień zajmuje się zarządzaniem zespołem pozyskującym dla klientów dotacje, kredyty, finansowanie od inwestorów prywatnych, tworzącym biznesplany i prezentacje inwestorskie oraz świadczącym wszechstronną obsługę prawną dla firm, ze szczególnym uwzględnieniem procesów inwestycyjnych, prawa IT, prawa korporacyjnego oraz RODO.
Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. W ramach aktywności społecznych prowadził Koło Naukowe Prawa Gospodarczego na Uniwersytecie Warszawskim, był członkiem Studenckiego Forum Business Centre Club oraz ukończył Szkołę Przywództwa Instytutu Wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *