SOLIDARNI Z UKRAINĄ

W związku z bezprecedensową, nieakceptowalną w uniwersalnym systemie wartości zbrojną agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, podejmuje się w Polsce wiele inicjatyw mających na celu pomoc oraz okazanie solidarności naszym Sąsiadom. Zachęcamy wszystkich naszych Członków o włączenie się, w miarę możliwości, w dowolne formy pomocy i wsparcia.

  1. Społeczność Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie wyraziła solidarność z narodem ukraińskim w związku z agresją Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Na stronie internetowej SGH, w Gazecie SGH, na Twitterze i Facebooku pojawił się w tej sprawie komunikat.
  2. W SGH powołano koordynatorki akcji pomocowych, do których mogą Państwo zgłaszać się z pomysłami pomocy i możliwościami wsparcia. Kontakt: pomoc.ukrainie@sgh.waw.pl.
  3. Na bieżąco uzupełniane są informacje o formach pomocy udzielanych przez SGH w związku z zaistniałą sytuacją. Można je śledzić na stronie: https://gazeta.sgh.waw.pl/aktualnosci/sgh-solidaryzuje-sie-z-ukraina-i-podejmuje-dzialania-na-rzecz-spolecznosci-ukrainskiej Znajduje się na niej także wykaz sprawdzonych organizacji pomocowych.
  4. Na razie nie ma informacji o oficjalnych zbiórkach pieniężnych organizowanych przez SGH, ale grupa studentów i absolwentów SGH we współpracy z Samorządem Studentów założyła zbiórkę celem wsparcia ukraińskich studentów i studentek SGH. Środki ze zbiórki zostaną przekazane Samorządowi Studentów SGH, który mając kontakt z ukraińskimi studentami/tkami będzie środkami dysponował wg potrzeb. Zbiórka odbywa się przez stronę https://zrzutka.pl/brt9yk i trwa do 3 marca.
  5. W ramach akcji SGH dla Ukrainy istnieje pilna potrzeba zaangażowania wolontariuszy z naszej uczelni – pracowników, studentów i absolwentów, którzy aktywnie włączą się w działania pomocowe. Potrzebujemy wolontariuszy, którzy zaangażują się we wsparcie doraźne wszelkiego rodzaju: transport, zakupy, urzędy, języki, opieka nad dzieckiem, itp. Osoby zainteresowane tego typu wolontariatem uprzejmie prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety: KLIKNIJ TUTAJ 

Wielu studentów i absolwentów SGH to Ukraińcy. Okażmy im i ich rodzinom pomoc i wsparcie na wszystkie możliwe sposoby.

Zarząd i Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia Absolwentów SGH

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *