Zjazd Absolwentów SGH 2024 – Podsumowanie

➡️ Tydzień temu, w środę 12. czerwca, odbył się Zjazd Absolwentów SGH w Warszawie.
 
W Auli IV Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć absolwentów naszej Alma Mater, którzy mieli okazję spotkać się, a także wziąć udział w serii niezwykle interesujących i inspirujących wystąpień.
 
Wydarzenie otworzył JM Rektor SGH w Warszawie prof. Piotr Wachowiak, będący również Honorowym Prezesem Stowarzyszenia. Zgromadzeni goście mogli dowiedzieć się o tym, jak zmienia się oraz jak rozwija się nasza Uczelnia. W inspirujących słowach JM powitał zgromadzonych na sali absolwentów.
 
W dalszej kolejności prowadząca wydarzenie Prezes Stowarzyszenia, dr Magdalena Suska, powitała zgromadzonych gości w imieniu Stowarzyszenia, przedstawiając program wydarzenia oraz opowiadając o działalności naszej organizacji. Stowarzyszenie o ponad 100-letniej tradycji niemal od początku istnienia Uczelni służy absolwentom i w najbliższych latach pragniemy podtrzymać tę szlachetną działalność. Ubiegłotygodniowy Zjazd był jedynie pierwszą spośród wielu planowanych inicjatyw, a wśród planów jest również Bal Absolwenta. Stowarzyszenie będzie dokładało wszelkich starań, aby urzeczywistnić to wydarzenie.
 

Kolejną przemawiającą osobą był sekretarz Stowarzyszenia, Paweł Kasprowicz, doktorant SGH w Warszawie. Jako przedstawiciel młodego pokolenia podkreślił on niezwykły związek między doświadczonymi absolwentami SGH a osobami, które świeżo opuszczają mury Uczelni. Ich wiedza i kompetencje uzupełniają się, a tworząc sieć współpracy, Stowarzyszenie chce tworzyć wartość dodaną, cenną dla wszystkich absolwentów.

Wskazał również na istotną rolę współpracy środowiska absolwentów ze środowiskami studenckimi i doktoranckimi, kierując szczególne wyrazy uznania dla Samorządu Studentów oraz Samorządu Doktorantów, których przedstawiciele znajdowali się na sali.

Po początkowych przemówieniach nadeszła kolej na część merytoryczną. Swój wykład wygłosił dr Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2017–2024. W swoim wystąpieniu opowiedział o czasach swojej prezesury, znaczeniu giełdy, występujących wyzwaniach oraz rozwoju GPW w ostatnich latach. Niezwykle merytoryczne wystąpienie było nad wyraz cennym doświadczeniem dla zgromadzonych gości prezentując im kulisy jednego z najważniejszych miejsc dla polskiego biznesu, jakim jest warszawska GPW.
 
Po wykładzie nadszedł czas na wspomnienia absolwentów. W części tej mieliśmy ogromną przyjemność posłuchać wystąpień dwóch absolwentów SGH.
 
Pierwszym z nich był pan Jan Krysiuk – Absolwent SGH 1974 roku, autor książki „Polska transformacja ustrojowa –czas przełomu 1990-2015 – Moja biografia zawodowa”. Opowiedział o swojej historii, studiach na naszej uczelni oraz swojej karierze zawodowej. Jego wystąpienie z pewnością mogło zainspirować wielu obecnych na sali.
 
Drugą z prezentujących osób był pan Sebastian Starzyński – przedsiębiorca, futurolog, aktywnie popularyzujący tematykę Sztucznej Inteligencji, automatyzacji oraz transhumanizmu. Absolwent SGH w Warszawie 1999 roku, wieloletni przedsiębiorca, CEO firmy TakeTask S.A. Temat jego wystąpienia był niezwykle interesujący, dotyczył bowiem rolnictwa regeneratywnego i wizji rozwoju ludzkości.
 
Oba wystąpienia w sposób nad wyraz zajmujący pokazały niecodzienne i pełne osobistych doświadczeń spojrzenia na ścieżki życiowe absolwentów SGH. Oba wystąpienia uzupełniły również wypowiedzi ochotników z sali, którzy dzielili się z pozostałymi absolwentami swoimi przemyśleniami, historiami, ciekawostkami.
 
Wśród wypowiadających się osób było dwóch członków Zarządu Stowarzyszenia – prof. dr hab. Mariusz Próchniak, dziekan Kolegium Gospodarki Światowej SGH oraz dr hab. Ireneusz Dąbrowski, prof. SGH, członek Rady Polityki Pieniężnej w kadencji 2022-2028.
Całość zjazdu zwieńczył występ studenckiego zespołu muzycznego White Collars, który swoim artystycznym występem uświetnił Zjazd i pokazał, że studencka aktywność jest nie tylko doskonałym wkładem w zakresie nauki i wymiany myśli, ale również wspaniałym impulsem do rozwoju sztuki.
 
Po przerwie kawowej, w trakcie której zgromadzeni goście mieli okazję do rozmów i networkingu przy kawie, herbacie i drobnym poczęstunku, Prezes Zarządu Stowarzyszenia uroczyście zakończyła otwartą część popołudniową Zjazdu oraz zaprosiła gości do części wieczorowej.
 
Na część wieczorową składało się kameralne przyjęcie w Sali Kolumnowej SGH, na które zainteresowani Absolwenci mogli się dodatkowo zgłosić po wpłacie dedykowanej tej części składki. Była to dodatkowa okazja na dalszą rozmowę i networking, w jeszcze bardziej rozluźnionej i nastawionej na zacieśnianie więzi atmosferze.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim Absolwentom, których mogliśmy gościć na naszym Zjeździe. A także gorąco zapraszamy na przyszłe, organizowane dla naszych Absolwentów inicjatywy! 💪
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *