Poznaj laureatów Nagrody Absolwenckiej „Liderzy SGH” w roku 2021

W tym roku po raz drugi Szkoła Główna Handlowa w Warszawie uhonorowała absolwentów specjalną nagrodą za osiągnięcia w obszarze nauki oraz biznesu. Laureatami tej edycji Nagrody Absolwenckiej „Liderzy SGH” zostali: dr hab. Iga Magda, prof. SGH, prof. Andrzej Skrzypacz, Marcin Tchórzewski, oraz Krzysztof Błędowski. Laureatów poznaliśmy podczas Święta SGH 23 czerwca.

 

Absolwenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie od lat wnoszą znaczący wkład w życie społeczno-gospodarcze, z pasją i sukcesami realizują swoje zawodowe kariery zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Pokazują to losy laureatów Nagrody. 

W obszarze nauki, w kategorii absolwenci polscy, tegoroczna nagroda powędrowała do dr hab. Igi Magdy, prof. SGH. Prowadzi ona badania nad zmniejszaniem nierówności na rynku pracy, przy uwzględnieniu współczesnych zmian demograficznych i przeobrażeń na rynku pracy. Z powodzeniem łączy wybitną działalność naukową z praktyką. Jest liderką w realizacji grantów badawczych, uczestniczy w spotkaniach eksperckich, wspiera aktywność organizacji pozarządowych.

Laureatem w kategorii absolwenci zagraniczni w obszarze nauki został Andrzej Skrzypacz, profesor ekonomii Theodore J. Kreps w Stanford Graduate School of Business. Zajmuje się on teorią mikroekonomii, specjalizuje się w analizach rynku, dynamiki gospodarczej i zmowy. Jego obecne projekty badawcze obejmują analizę aukcji, terminy transakcji rynkowych oraz zachęty dynamiczne. Osiągnięcia badawcze prof. Skrzypacza należą do jednych z najbardziej znamienitych wśród absolwentów ostatnich dekad. 

Marcin Tchórzewski, wyróżniony w obszarze biznes, w kategorii absolwenci polscy, jest założycielem pierwszej polskiej szkoły programowania typu bootcamp – spółki Coders Lab, która kształci pracowników branży technologicznej zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Laureat utworzył również fundację “Możesz ITy”, dającą wychowankom domów dziecka oraz młodym dorosłym w trudnej sytuacji życiowej możliwość rozpoczęcia kariery w IT. Poza tym angażuje się we wspieranie i rozwój młodych firm, których misja jest spójna z wyznawanymi przezeń wartościami.

Nagrodę w kategorii absolwenci zagraniczni w obszarze biznes zdobył Krzysztof Błędowski, Senior Council Director & Economist w MAPI (Manufacturers Alliance for Productivity and Innovation), organizacji wspierającej liderów produkcji. Obecnie skupia się na badaniach ekonomicznych i szkoleniu kadry kierowniczej, jest m.in. twórcą serii warsztatów dokształcających wyższe kadry zarządzające dużymi koncernami przemysłowymi. W trakcie swojej kariery opracowywał programy pomocowe dla krajów Afryki w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, angażował się w liczne działania wolontariacko. Obecnie jako skarbnik zasiada w radzie nadzorczej Polskiego Instytutu Naukowego w Nowym Jorku.

Do Nagrody nominowanych było 9 osób. Wyboru laureatów dokonała Kapituła pod przewodnictwem Rektora SGH, dr. hab. Piotra Wachowiaka, prof. SGH.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *