„Rynek nieruchomości w czasach niepewności” – spotkanie online z Kubą Karlińskim

Kuba Karliński – laureat Narody Absolwenckiej „Liderzy SGH 2020” został zaproszony przez Klub Absolwentów do podzielenia się swoimi przemyśleniami podczas debaty na temat rynku nieruchomości.

KIEDY: 16 czerwca 2020 r., godz. 16:30-18:00

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Spotkanie online – zarejestrowani uczestnicy otrzymają bezpośredni link do wydarzenia.

Spotkanie poprowadzą:

prof. dr hab. Marek Bryx

Od 2007 roku profesor zwyczajny nauk ekonomicznych. Od 2011 r. jest członkiem Komitetu Naukoznawstwa PAN. Obecnie Kierownik Katedry Miasta Innowacyjnego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Prorektor SGH w latach 2008-2016. Od kilku lat Pełnomocnik Rektora ds. Rozwoju Kampusu. Od 2003 r. jest członkiem International Urban Development Association (od 2007 r. jako członek zarządu), a od 2008 r. – członkiem Komitetu Sterującego i Monitorującego mechanizmy finansowe The United Nations Habitat Innovative Financial Mechanisms (ERSO). Członek zarządu International Network of Town Association. W okresie 2003–2007 Członek Zespołu Doradców Ekonomicznych Prezydenta RP. W latach 2003–2007 doradca Prezydenta ds. Polityki Mieszkaniowej. W latach 2001–2004 Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Były prezes UMiRM.  Zaangażowany w praktykę gospodarczą, w roli doradcy w bankach, funduszach inwestycyjnych, firmach deweloperskich. Wybitny znawca rynku nieruchomości i metod finansowania inwestycji, w tym mieszkaniowych. Specjalizuje się w rynku nieruchomości (inwestowaniu, zarządzaniu, finansowaniu); polityce mieszkaniowej, rewitalizacji miast. Autor wielu książek i artykułów z tej tematyki, m.in. „Rynek nieruchomości – system i finansowanie”, „Finansowanie inwestycji mieszkaniowych”.

Kuba Karliński

Kuba Karliński, absolwent SGH, spełnia się w wielu rolach: przedsiębiorcy, inwestora na rynku nieruchomości, blogera. Jest założycielem Grupy Inwestycyjno-Deweloperskiej Magmillon i prekursorem Inwestycji Ziemskich w Polsce. Prowadzi projekty związane z renowacją i rozbudową kamienic oraz realizuje inwestycje deweloperskie. Będąc członkiem zarządu ponad 20 spółek inwestycyjnych, zarządza na rzecz kilkuset inwestorów portfelem nieruchomości inwestycyjnych o wartości przekraczającej 150 mln złotych. Prowadzone przez niego spółki z Grupy Magmillon sprzedały nieruchomości szacowane na ponad 100 mln złotych. Kuba jest stałym gościem i zarazem prelegentem konferencji związanych z rynkiem nieruchomości, inwestycjami oraz przedsiębiorczością. Jest zapraszany przez media branżowe oraz ogólnopolskie (m.in. Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Puls Biznesu) w roli eksperta i komentatora zmian legislacyjnych oraz sytuacji na rynku nieruchomości. W 2019 roku cytowano go w mediach kilkaset razy. Autor książki pt. „Zarabiajmy na nieruchomościach”, prowadzi również bloga poświęconego inwestycjom w nieruchomości. Od kilku lat działa aktywnie w Radzie Ekspertów Fundacji Mam Marzenie. Wspomniana wyżej Grupa Magmillon uratowała od zniszczenia kamienicę przy ul. Brzeskiej 18 w Warszawie. Renowacja kamienicy rozpoczęła się w 2015 roku. Magmillon przywrócił dawny blask kamienicy, oficjalnie oddając ją do użytku jesienią 2018 r.

Zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia Absolwentów SGH do udziału w spotkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *